Siyaset

Medvedçuk: Zelenskiy, siyasi muhaliflerine karşı büyük bir baskı başlattı

parlamentosu Rada milletvekili ve ‘Yaşam İçin Muhalefet Platformu’ partisinin Siyasi Konsey Başkanı , Devlet Başkanı ve ekibinin siyasi muhaliflerine karşı büyük bir baskı başlattığını, ülkede ifade özgürlüğü ve demokrasinin temel ilkelerine yoğun bir saldırı olduğunu ifade etti.


©
Sputnik / Михаил МетцельPutin: Zelenskiy’le Moskova’da görüşmeye her zaman hazırımMedvedçuk, Twitter hesabından “Zelenskiy ve ekibi, siyasi muhaliflerine karşı gerçek bir baskı başlattı, ülkede ifade özgürlüğü ve demokrasinin temel ilkelerine şimdiye kadar eşi görülmemiş bir saldırı var” diye yazdı.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, geçen haftalarda Ulusal Güvenlik ve Savunma Konseyi’nin bir dizi Ukrayna televizyon kanalına uygulanmasına yönelik kararını yürürlüğe koymuştu. ‘Yaşam İçin Muhalefet Platformu’ partisi milletvekili Taras Kozak ve sahibi olduğu medya holdinge yönelik 5 yıllık yaptırımları öngören kararı imzalamıştı.

Yaptırım kapsamındaki kanallar arasında yer alan ZIK TV, 112 Ukrayna, NewsOne ve onlara bağlı bölgesel kanalların lisanslarının iptal edilmesinin yanı sıra, Ukrayna radyo frekanslarını kullanmaları yasaklanmıştı.

Medvedçuk: Zelenskiy, siyasi muhaliflerine karşı büyük bir baskı başlattı haberi ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu