Ekonomi

HSBC’den ezber bozan dolar tahmini!

İngiltere merkezli bankası,  kuru için iddialı bir tahminde bulundu. HSBC son raporunda önümüzdeki döneme ilişkin yaptığı değerlendirmede ’nın dolar karşısında değerleneceğini iddia etti.

Dolar Kasım 2020’de Türk Lirası karşısında 8.58 TL’ye kadar yükselerek tarihi bir rekora imza atmıştı. Dolar kuru beraberinde atılan bir takım adımlarla ve faiz kararlarıyla 7.30 TL’ye kadar düştü.

Dolar kuru gerçekleştirilen teknik analiz çalışmalarında 200 günlük hareketli ortalamanın hafif üzerinde yer alıyor. 2020 yılını 7.44 TL seviyesine kapatan dolar kurunun yılında nasıl bir grafik çizeceği herkes tarafından merakla bekleniyor.

HSBC’NİN DOLAR KURU HEDEFİ 7.10

Dünyanın en büyük bankalarından olan HSBC gelişen ülke kurlarına ilişkin hazırladığı son raporunda Türk Lirası ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Söz konusu raporda bankanın dolar/TL’de 7,10 hedef seviyesini baz alan bir kısa süre olacağı belirlendi.

2021 yılı sonu için 7.10 TL’yi hedef gösteren HSBC gerekli adımların iktidar tarafından atılması ve normalleşme süreciyle birlikte dolar kurunun 6.50 TL seviyesine kadar geri çekilebileceğini iddia etti.

Raporda HSBC’nin Türk Lirası’nın pozisyon açtığı belirtilirken zarar-kes seviyesi olarak da 7,53 TL olarak belirtildi.

 

HSBC’den ezber bozan dolar tahmini! haberi ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu