Ekonomi

Büyük ölüm tehlikesi bulunan işe 7 bin 52 kişi başvurdu, hani “işsizlik yoktu”, hani “yoksulluk kalmamıştı”

İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde filyasyon ekibinde görevlendirilmek üzere 100 alımı için İŞKUR’un verdiği ilan için iki günde 7 bin 53 kişi iş başvurusunda bulundu. İşsizliğin boyutlarını gözler önüne seren rekor başvuru nedeniyle yapılan noter kurası sonuçları 18 Aralık’ta açıklandı.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, kentte 13 ilçede filyasyon ekibinde 6 aylığına çalıştırmak üzere İŞKUR üzerinden Toplum Yararına Programı (TYP) kapsamında 100 şoför alımı için 14 Aralık’ta ilan verdi. Başvurular için sadece 14-15 Aralık 2020 tarihleri belirlenmesine rağmen bu kısa süre içerisinde 7 Bin 53 kişi iş başvurusunda bulundu.

Covid-19 nedeniyle online olarak yapılan başvuruların ardından 100 asil ve 50 yedek şoför adayı noter huzurunda çekilen kurayla belirlendi. Kura sonuçları Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü resmi sitesinden 18 Aralık’ta yayımlandı.

Kaynak: ANKA

Büyük ölüm tehlikesi bulunan işe 7 bin 52 kişi başvurdu, hani “işsizlik yoktu”, hani “yoksulluk kalmamıştı” haberi ile ilgili olabilecek ve beğenebileceğiniz diğer haberleri aşağıda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu